MUHABBETKUSLARİ.ORG Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Bilgi Platfomu

Haberler: Muhabbet Kuşunda MUTASYONLAR ve GENETİK
Hakkında bilgileri FORUM ÜYELERİ GÖREBİLİR
Bu bilgileri görebilmeniz için  ''ÜYE OLMALISINIZ''

YAVRU MUHABBET KUŞUNA YADA YENİ ALDIĞIMIZ BİR KUŞA NASIL DAVRANMALIYIZ? (Okunma sayısı 80 defa)

Ronay

daha çok
  • Yönetici
  • MuhabbetKuslari.org Üyesi
  • Teşekkür Ederim +0/-0
Yavru bir muhabbet kuşunu alıp eve getirdiğinizde, kafesine yerleştirmeden önce yarım saat oynayın. Bu sizinle iletişime geçmesine, ilişki kurmasına yardım eder. İlk başlarda kuş çok ürkek görünebilir. Ve sizden uzaklaşmayı deneyebilir. Unutmayın ki o, sizin avucunuza ulaşana kadar diğer kuşların sesi ve görüntülerinden başka bir şey bilmiyordu.

Eğer sizden uzaklaşmayı denerse, vücudunu nazikçe elleriniz arasında tutun. Sonra onu okşamaya başlayın ellerinizle. Ardından yanaklarınıza doğru götürün. Bu hareketler sakinleşmesine yardım edecektir.

Tıpkı bebek muhabbet kuşu gibi eve ilk getirdiğinizde, yetişkin muhabbet kuşunu elinize alın. Emin olun ki ilk önce kanatlarını çırpacaktır. Onu dikkatlice yere bırakın. Elinizi çok yavaşça kuşun göğsünün üstüne götürün.

Elinizi yere paralel olarak hareket ettirmeniz eğitim esnasında size kolaylık sağlayacaktır. Eğer arkaya doğru kaçarsa, vazgeçmeyin ve denemeyi sürdürün. Ürkütmeden, çok yavaş hareket ederek devam edin. Sonuçta yatışacak ve elinizin yakınına doğru yanaşacaktır. Yapmanıza izin verdiğinde, nazikçe göğsünden tutmayı deneyin. Doğru yolda olup olmadığınızı o size davranışları ile belli edecektir. Gerginse ve yeniden uzaklaşmayı denerse, yılmayın.

alıntı:http://evcilgaga.simplesite.com/436428377
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2018, 08:14:37 Gönderen: Ronay AYKOÇ »
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Şehmus BAKIR

daha çok
  • Yönetici
  • Teşekkür Ederim +1/-0
ronay kardeşim zaten herşeyi belirtmiş ..müsadenizle uygun görmediğim eğitim taktiklerini söyliyeyim müşterilerime bu konuda çok uyarılar yapıyorum..arkadaşlar kanat bantlama,kanat çekme ve aç bırakma yöntemlerinden lütfen uzak durunuz..hayvana zarar vermekten başka hiç bir faydası olmaz..alıştıracaksanız yavru olsun yeter ve ilk bir kaç gün kafes içinde eğitin avuçiçi görmesin parmağa konsun..yanaşmalarınız çok yavaş olup kısık güzel sözlerle yanaşın onun size güvenini sağlarsınız gerisi çorap söküğü gibi gelir.saygılarımla
Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Ronay

daha çok
  • Yönetici
  • Teşekkür Ederim +0/-0
Katkın için teşekkürler Şehmus abi,ellerine sağlık...
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Şehmus BAKIR

daha çok
  • Yönetici
  • Teşekkür Ederim +1/-0
rica ederim ronay kardeşim.ben tesekkür ederim
Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....