Kakadu Papağanı Hakkında Herşey

(Okunma sayısı 91 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RonayKakadu ailesine ait 21 çeşit kakadu çeşidi vardır. Çeşitli kakadu türlerin Avustralya, Avustralasya, Endonezya, Solomon Adaları ve
Yeni Gine'de doğal alanları vardır.Kakadu papağanlarının ortalama ömürleri 60-90 arasıdır.Aşırı meraklı ve oyunculardır.
Kafeste kakadu papağanı beslemek çok çok zor ve kesinlike papağana eziyet etmektir. Sürekli ve her şeyi kemirirler.
Gagaları çok serttir. Sultan papağanları bu familyanın en bilindik türüdür.Ülkemizde beyaz türleriyle daha çok bilinirler.

Beslenme :


Genel olarak tohum, sulu meyve, bitki kökleri gibi çeşitli besinler yerler. Fakat tohum yeme oranları, meyve yeme oranlarından çok daha düşüktür.
En çok sevdikleri meyveler; böğürtlen, çilek, dut ve üzüm gibi meyvelerdir. Evde besleyenler için diyetin yaklaşık %30-40’u tohumlardan ve çekirdekten geri kalanı ise meyvelerden oluşmalıdır.


Cinsiyet :


Bazı kakadu papağanları cinsel dimorfizmi (yani cinsiyetler arasında gözle görülür farklılıklar) gösterir. Bu küçük değişimler türlerden türlere farklılık gösterir. Bilim adamları, birden fazla türün ortaya çıktığı sık ve ince bir ayrım olduğunu belirtmektedir - dişilerin irisleri genellikle erkeklerin siyahına göre kahverengimsi veya kırmızımsı kahverengidir. Yine, bu çok ince olabilir, bu yüzden doğruluk için bir DNA testi önerilir.
Son Düzenleme: 16 Kasım 2018, 12:44:12 Gönderen: Ronay


Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

mahmut

Paylaşım için Teşekkürler....Şehmus BAKIR

Bilgi ve paylasim icin tesekkurler..yaklasik fiyat araligi 1000 ila 1500 dolardir. :)


Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....