10 Aralık 2018, 23:00:28

Haberler:Yardım almak ve deneyimlerinizi paylaşmak  için;
''KAYIT OLMALISINIZ''...
Sizi de bu ailede görmek isteriz....

SİZDEN GELEN RESİM bölümünde kuşlarınızın görünmesi için MUHABBET KUŞLARIMIZI TANITALIM kategorisine konu açmanız , foto eklemeniz gereklidir

Hasta

(Okunma sayısı 102 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cihankurtkovan

Öncelikle herkese merhaba .
Kusumun son bir haftadır hareketsizlestigini , eskiden az da olsa oterdi şimdi hiç otmedigini ,
Biraz da olsa odada uçan kuşun şimdi kanat bile cirpmadigini gozlemledim . Petshopa götürdüm kanadı falan mı kırıldı bilmeden diye ama kanadının kırık olmadığını söyledi . Bir kanadı aşağıda ve arada kafeste tunegine zipladiginda sendeledigini gördüm her ilacını veriyorum kafesini suyunu günlük değiştiriyorum nolur yardımcı olun ...
Son Düzenleme: 20 Kasım 2018, 16:51:24 Gönderen: Ronay

Ahmet Didik

İyi günler İlk önce geçmiş olsun. Kuşunuzun Dışkı Fotosunu kağıtta foto atabilirseniz daha iyi olur ve  Herhangi Kusma , Burunda - Gözde Sulanma, Zayıflama, Ayaklarında Herhangi Mantar veya Şişme gibi daha detaylı bahsedebilirsiniz. İlaç olarak Hangi İlaçları Kullandığınızıda söylerseniz Üretimci Abilerimiz yardım edeceklerdir.
Son Düzenleme: 20 Kasım 2018, 16:55:20 Gönderen: Ahmet Didik

Ronay

Merhaba Hoş geldiniz.....

Ne ilacı verdiniz ? Kusma filan yok galiba anladığım kadarıyla , Ne zamandır böyle ?Tam ben yazıyordum ki dışkıyı Ahmet kardeşim sordu
net dışkı fotosu atarsanız net yorumlar gelicektir.

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Şehmus BAKIR

Merhaba hosgeldiniz.kusunuz tuy dokuyormu?eger oyleyse ucmaz ve sakinlesir eskisi gibi davranmaz..kusunuza vitamin ve yulaf veriniz..bir zaman iyi olacaktir insallah.neden ilac veriyorsunuz? Hastaligi yoksa ilac vermeyin..isterseniz kisa bir video gonderin bakalim

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

cihankurtkovan

Çok teşekkür ederim .
Kusumun diskisinin fotosunu attım ama aciklayayim çamur kıvamında hiç böyle olmazdı ''Yesil ve çamur gibi sıvı seklinde '' tüylerini kabartiyor öylece akşama kadar duruyor yem yiyor onda sıkıntı yok ama anlamadım.  4-5 gündür böyle ... Gözlerini kısıyor böyle duruyor
Son Düzenleme: 20 Kasım 2018, 17:03:11 Gönderen: Ronay

cihankurtkovan

Genelde vitamin . Mineral ve dia shop bağırsak duzenleyiciyi sıra ile veriyorum 1 suluga 7-8 damla az az veriyorum . Tüy dökme yok kusma meselesini bilmiyorum ama 2-3 gün önce hapsurur gibi ses çıkarıyordu  şimdi onu da yapmıyor öylece duruyor ... Soğukta falan kesinlikle kalmadi

Şehmus BAKIR

Evet kusunuz hasta ve antibiyotik uygulanmasi lazim bactrim alin eczaneden gunluk agizdan bir damla verin ve elle besleyin bir hafta uygulayin ardindan vitamin veriniz gecmis olsun

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Ronay

Son olarak şunu soracağım boğazında bir şey kalmış gibi hareket ediyor mu ? hırıltıda mevcut mu ?
Ani bir yere çarpma yaşadı mı ?

cihankurtkovan

Ani bir yere çarpma gibi ciddi birşey olmadı gibi ama şu boğazında birşey kalmış gibi hareket var ya onu yaptı 3-4 kere 2-3 gün önce böle boynunu garip şekilde hareket ettirdi .

Bu arada hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ederim hakkınızı helal edin .

Ronay

Kuşunuzda bağırsak problemi var.Biraz bağırsaklarının toparlanması gerekli,öncelikli olarak verdiğiniz ilaç değil düzenleyicidir. 
Önce bağırsak problemini çözelim.Anlatığınız kadarıyla kuşunuz yem yiyor avidiare  alın petler de bulunuz 4 gün kullanın.
Eğer toparlarsa 6 güne kadar  devam ediniz.Şehmus abinin verdiği ilaç iyidir ama yem yeme varsa çok çok kötü değilse kuşunuz
daha hafif bağırsak antibiyotiği olan avidiareyi kullanın derim.(Bulabilirseniz neo terammycin  alın derim avidiare yerine )
Linki tıklayın ve bir inceleyin;
http://www.vetbb.com/NEO_TERRAMYCIN_arti_VITAMIN_(PFIZER)__VETBB2175RN21Q085
Duruma göre yazın bize , hakkımız varsa helal olsun önemli olan kuşunuzun iyi olması.......
Solunum sorunuda olabilir boğazında birşey var gibi yapıyorsa ama bağırsağı toparlayalım sonra ona da bakarız.

Bu arada mama verin ard arda 2-3 gün kekik,tarçın ekleyerek sitede tarifler var bakın tarçın ve kekik az ekleyin antioksidan olduğundan bağışıklığını kuvvetlendirir.
Geçmiş olsun muhakkak durumu yazın.....
Son Düzenleme: 20 Kasım 2018, 17:29:39 Gönderen: Ronay

cihankurtkovan

Peki bu ilaçlari ben birazdan nöbetçi eczanelerde bulabilir miyim ?
Ve nasıl kullanicam kusuma ? Hiç damlatmadim sakin durmuyor ki ağzını açmaz yani ....
Son Düzenleme: 20 Kasım 2018, 17:41:03 Gönderen: cihankurtkovan

Ronay

Kuşunuzda yem yiyorsa çok kötü  değil diyorsanız.Ben size neo terammycn yada pet shoptan avidiare alıp kullanmanızı öneririm.
Veterinerlerde bulursunuz.Yada atığım linke bakın bazı yerlerde kargoyla yollama vardır ama acil lazım,
kuşum yem yemiyor derseniz eczeneden şehmus abinin dediği bactrim ilacı kullanabilirsiniz .
Kullanımı yazmış şehmus abi,ağırsa kuşun durumu 1 damla ağızdan verin ve eczaneden alabilirsiniz.

Aldığınız ilaca göre sorun kullanımı hakkında bilgi veririz detaylı şekilde.....

Konu hastalıklar bölümüne taşınmıştır.....
Son Düzenleme: 20 Kasım 2018, 18:20:31 Gönderen: Ronay