10 Aralık 2018, 23:00:08

Haberler:Yardım almak ve deneyimlerinizi paylaşmak  için;
''KAYIT OLMALISINIZ''...
Sizi de bu ailede görmek isteriz....


SİZDEN GELEN RESİM bölümünde kuşlarınızın görünmesi için MUHABBET KUŞLARIMIZI TANITALIM kategorisine konu açmanız , foto eklemeniz gereklidir

Muhabbet Kuşlarını Zehirleyecek gıdalar (Verimemesi gereken gıdalar)

(Okunma sayısı 33 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ronay

                                                             


Evinize yeni aldığınız bu canları beslemek hem mutluluk verici endişe duydukları en büyük şeylerden biri, sevdikleriyle beslenmenin güvenli ve güvenli olmamasıdır.

Meyve;

Avokadolar maalesef bu hayvanlar için güvenli değiller. Biraz domates meyvesi muhtemelen kanatlı arkadaşını öldürmeyecek, ama zarar verecektir.

Sebzeler;

Kuşkonmaz sadece kötü kokmuyor, aynı zamanda kuşların yemesini de kötü bir fikir. patlıcan, soğan ,zeytin ve Mantar menüde olmamalıdır.

Kuruyemiş ve Tohumlar;

Elma ve armut tohumlarından kaçınılmalıdır. Kayısı, kiraz, şeftali ve erik çukurları da öyle. Ham fıstık tüylü arkadaşınıza verilmemelidir.

Fasulyeler;

Hemaglutin içeren iyi olmayan bir şey, kuru fasulyelerde bulunur ve kuşlar için tehlikeli olabilir. Fasulyeler pişirildikten sonra, yutmak için mükemmeldirler ve birçok kuş onları oldukça eğlenceli bulur.

Sıvılar

Kahve ya da çay gibi kafeinle herhangi bir şey vermekten kaçınmalısınız. Gazlı içecekler de iyi bir fikir değildir, inek sütü de değildir.

Diğerleri;

Diğer birçok hayvan gibi, çikolata da kuşlar için büyük bir hayır değildir. Tıpkı insanlar gibi, tuzlu yiyecekler, şekerli ikramlar ve tereyağı da sağlıklı yiyecek seçimleri değildir.


Yukarıda listelenen yiyeceklerden bazıları için bir diğeri için daha tehlikelidir. Bunlardan en zehirli olanları çikolata, elma çekirdeği, soğan, mantar, avokado, kuru fasulye, domates yaprağı, yüksek seviyede tuz potansiyel ölümcül olabilir. .


Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....