Erkek muhabbet kuşumun poposu dişi kuş gibi ve aşşağı yukarı yapıyo

(Okunma sayısı 121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Muhabbetkususeverler

Erkek muhabbet kuşumun poposu dişi kuş gibi ve aşşağı yukarı yapıyo lütfen yardım edin aylardır böyle astımdan şüpheleniorum

Son Düzenleme: 14 Aralık 2018, 21:06:03 Gönderen: Ronay

Ronay

Merhaba hoş geldiniz bu Aileye.....

Öncelikle bazı soruları cevaplamanız gerek ;

-Kuşunuzun boğazında bir şey kalmış gibi hareket yapıyor mu ?
-Kuşunuzda hırıltı veya nefes alırken ses çıkarıyor mu ?
-Aşağı yukarı sallarken nefes almada zorluk çekiyor gibi mi ?

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Muhabbetkususeverler

Nefes alırken dinliyorum hafiften bir ses gelio nefes alıtp verirken oynatıyo kuruğu boğazında bile kaldığını düşünmüyorum aylar geçti çünkü

Ronay

Hırıltı , kuyruk sallama yanında halsizlik e tıksılma varsa kesinlikle astım başlangıcıdır.
Bu yazdıklarımı gözlemliyorsanız. o zaman Dac firmasının ornimix diye solunum yolu yani astım , bronşit vb için ilacı var.
Etkili ve iyi bir ilaçtır.İnternetten  araştırın bulursunuz.Yada veterinetlerde tavilin vardır.Sorup alıp kullanırsanız kısa sürede geçicektir.
Benim tavsiyem bir an önce başlayıp, ornimix kullanmaktır.

Kesinle yazdıklarımı (hırıltı , aksıtma, kuyruk sallarken ses nefes almada güçlük çekme ) gibi , bazen kur sırasında vb durumlar da ara ara yapabilirler.Ama sürekli varsa ve yazdıklarımı da özellikle hırıltıyı da duyuyorsanız ilacı alıp başlayın.Tedavi sürecinde yine aklınızdakileri sorun cevaplarız.
Geçmiş olsun......

Muhabbetkususeverler

Halsizlik yok ama hırıltı kutuk sallama frlam var

Şehmus BAKIR

Kuşta solunum rahatsizligi var ve bunun için ilaç kullanmaniz gerekir.cok ilerlemeden aviastim alip veriniz petshopta bulunur gecmis olsun

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Muhabbetkususeverler

Az önce başka bi ilaç söylemiştiniz

Ronay

Astım başlangıcı olma ihtimali yüksek , solunum solunu mevcut.Geçmiş olsun......
Şehmus abinin dediği ilacı kullanabilirsiniz ama ornimix daha etkin ağır ilaçtır.İsterseniz bir süre aviastım kullanın düzelme olmazsa ornimix tavsiyemdir.
İkisi de solunum yolları ilacıdır biri biraz daha etkin ve bulunması zordur.Diğeri hafif etkili hafif seyreden hastalıklarda kullanılır.
Son Düzenleme: 14 Aralık 2018, 22:04:02 Gönderen: Ronay

Şehmus BAKIR

O ilaci hemen bulamayabilirsiniz diye aviastim tavsiye ettim tabiki ornimix daha etkilidir..ama bir an once tadaviye baslanmazsa durumu daha ciddi olacaktir.

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Muhabbetkususeverler

Bu olay 5 6 aydır var kuşta kronikleşmişmidir ilerlemişmidir başlangıç dedini ama aylardır var

Muhabbetkususeverler

Bide çok yem yiyo bu aralar

Ronay

İlerlemiştir tabiki de ama ne seviyede ilerlediğini görmeden takip etmeden anlayamayız.Tavsiyem  aviastım alıp bir süre kullanmanızdır.

Muhabbetkususeverler

Çok saolun bide rahatsız etmiosam bişe daha sorucam bu aralar aşırı fazla yem yiyo kesiyimmi yemi arada bir çok yiyio

Ronay

Estağfirullah...Forumumuz da biz bir aileyiz...
Yem yemesinde sorun yok o konuda korkunuz olmasın.Maşallah , devam etsin  böyle sorun yok bu olumlu bir durum  :)

Muhabbetkususeverler

Bana aviastım demiştinizde ben gittim petshopa avi astım yokmuş heralde avi-ast die bi şey verdi bu da olur mu