bu siteyle nasıl tanıştım

(Okunma sayısı 317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlyas otbiçen

öncelikle merhabar arkadaşlar.Bu siteyle nasıl tanıştım uzun zaman oldu aslında çoğu insanlar gibi muhabbet kuşlarında ilgi uyandı bende bir çiftle başladım bu ilgi yavru alamayınca internet araştırmalarını getirdi derken bu site geldi karşıma önce biraz siteyi dışarıdan takip ettim baktım dostluklar güzel hemen daldım içeri ve bidaha çıkamadım ve buradayım ha bide buradaki dostluklar facebook taki gruplar gibi saçma sapan değil buradaki dostluklarda çıkar gözetmeyen gerçek dostluklardır.tüm grup üyelerini seviyorum  :-*

Ronay

Teşekkürler abi,İyi ki burdasın seviliyosun :) İnşallah eskisi gibi güzel dostluklu bir foruma dönüştüreceğiz hep beraber...

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Şehmus BAKIR

Hosgeldin tekrar ilyasim kardasim dostum.seni tanidigim icin cok memnunum.tekrar bizimle oldugun icin tesekkur ederiz.

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Serkan Erkan

Ayni fikirdeyim. Her gecen gun daha da guzel paylasim ve yorumlarla dostluklarin kazanilacagini dusunuyorum. Facebook a ben bu forumlar kapanınca girdim. Daha oncesinde bilmezdim :)

Ankara Ev Hobicisi

Dreamlife4234

Bu siteyle değerli insan şehmus  bakır sayesinde tanıştım kuş sevginde onun sayesinde başladı bu camiada tanıdığım ender dürüst insanlardan bi tanesi

Şehmus BAKIR

Eyvallah selcuk abi bilmukabil.aramiza hosgeldin eksik olmayasin..saygilar

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

mavice

"snrj" sağolsun  ;)

Ronay

mavice

Ronay

Hoş geldiniz. Teşekkürler o zaman snrj  :)

Cihan Aytan

Yıl 2008-2009 muhabbet kuşu üretimini araştırıyorum ancak hiçbiryerde bir tecrübe bilgi yok yada doğruuğundan emin değil kimse neyse  o zamanlar facebook vb sitelerde çok popüler değil hani
2009-2010 yılı muhabbet kuşu üretimine artık ilk adımlar atılırken nette geziniyor ve kendimi arkadaşlığın dostluğun bir hobiyle kenetlendiği
ve hatta hobinin önüne geçtiği bir beraberlik ortamı oluşturan forum sitesinde buluyorum ve bir bağımlılık yapıyor
bu forum sitesi sayesinde çok sağlam yıllarca bitmeyen tükenmeyen dostluklar arkadaşlıklar yaşadık ve halen devam etmektedir
yazacak çok şey var ancak ne yazarsam yazayım ozamanlarda hissettiğim duyguların tarifini bulamıyorum
burada olmaktan mutluyum onu çok iyi biliyorum

Cihan AYTAN
Rainbow,mutasyon ve kırık ırklar
Muhabbet kuşu hobi üretici
Pendik-İstanbul
https://renkmuhabbetkusu.blogspot.com/?m=1

ognkbts

Çocukluktan başladık  10 sene oldu hala buradayım. Bıkmadan usanmadan yardımcı olan herkes iyiki varlar  Başta Şehmus abi İlyas abi olmak üzere Bu Sitenin en Büyük Eksikleri Yücel  Sayra  ve Çetin abidir diye düşünüyorum  Bi onlar eksik kadroda

Ronay

Muhabbetkuslari.org bir çok dostluk edinmemizi sağladı. Kuşçuluğu bu forumda sevdim bende kısaca Muhabbetkuslari.org nasıl açıldı nasıl ilerledi neden kapandı ve tekrar neden açtık  biraz deyinmek istedim.

Muhabbetkuslari.org tanışmam 2009 larda oldu o zaman bir kaç takımım var kuşlarla ilgili sürekli araştırma yapıyorum. En popüler site muhabbetkuşu. Org vardı ara ara oradayım başındaki yönetim sıkıntılı kişiler hoş davranışlar yapmıyorlardı üyelere bende daha da girmeyeyim dedim. Bir süre sonra bir forumu fark ettim hemen üye oldum herkes cana yakın ve bu işe sevdalılar var.
İşte o gün Muhabbetkuslari.org ilk adımım oldu. Sonra cemal abiyle tanıştım kuş alışverişimiz oldu sonra bir gün yönetime gel dediler seve seve kabul ettim.
Onlar da diğer forumun davranışlarına ortamına isyan edip kurmuşlar forumu 😀
Daha sonra beraber 2013 kadar siteyi ilerlettik çok dost edindim ve bu camiayı bu sitede sevdim. Bir gün forum da yönetim ekibinde ayrılanlar oldu hayat geçim derdi derken dağıldı yönetim ve 2013 sonlarında kapattık. O döneme kadar tüm alanda tek ve ilk forum olduk....

FORUM olayını uzun süredir aklıma takılıyordu. Bu forum bu şekilde kapanmamalı ve kapalı kalmamalı fikri hep aklımda vardı. Bir gün cemal abiyi aradım konuştuk dedim açalım tekrar alan adı bende ama diğer herşey silindi baştan başlamak lazım dedi ben de hallederiz şehmus abiyi Ufuk abiyi diğerlerini toplayalım dedim. İlk kıvılcımı attık ve şehmus abi sağolsun beraber bir çok şeyi sırtladık ve Muhabbetkuslari.org yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor çok projemiz var eskiden yapamadıklaırmızı yapıcapız Allah'ı izniyle, yönetimde ki herkese teşekkürler Ahmet kardeşime, Serkan abime, Cihan abime ve İlyas abiye bir de burda çok girmese de bir selam Cemal abiye forumun kurucusu asıl o ama ortada yok  :D

Şunu da ekleyeyim açmamızda en büyük sebeplerden biri şuan muhabbet kuşu hobisini tamamen ticarete çeviren insanları kandıran ve yalan yanlış bilgiler veren sadece kendi cebini düşünenlere karşı bu hobiyi yaşatma bunun bir sevda ve hobicilik ruhu olması gerektiğini göstermek ve  doğru bilimsel bilgiyi ön plana çıkarmak için....
Son Düzenleme: 12 Ocak 2019, 14:44:12 Gönderen: Ronay