Muhabbet kuşu kaç günde bir yumurtlar

(Okunma sayısı 99 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ronay

-Muhabbet kuşları eş tuttuktan sonra folluk yani yumurtalıklar takmalısınız.Ardından çiftleşmeler gelicektir.
-Kısa süre sonra yumurtalar gelmeye başlayacaktır.

-Muhabbet Kuşları 2 gün arayla bir tane yumurta yumurtlar ortalama 5 yumurtada dururlar.
-Bu yumurtalar 2 günde bir tane olucak şekilde son yumurtaya kadar devam eder.
-Bu sırada günlük çiftleşmeler de çift arasında devam eder...
Son Düzenleme: 29 Aralık 2018, 00:49:11 Gönderen: Ronay

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

TrgY

Benimkiler 3 tanede kaldı.İlk tecrübeleri o yüzden mi ?
Yumurtalar çıkmaya başlayınca Nijeri havucu falan kestim o yüzden midir ?<br /><br />

Şehmus BAKIR

Evet ilk tecrube olabilir ilk yumurtayi yiyebiliyorlar bu normal peki baktiniz mi dolu mu? Foto net degil ama elfeneri ile bakip sizde anlayabilirsiniz hayirlisi olsun  bu arada mama ve nijeri kestiginiz iyi oldu bravo size :)

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Serkan Erkan

Bunlarda o yumurtalarin icinden cikacak olan guzellikler :) Allah herkese diledigi guzellikte mubisler nasip etsin.

Ankara Ev Hobicisi

TrgY

Evet ilk tecrube olabilir ilk yumurtayi yiyebiliyorlar bu normal peki baktiniz mi dolu mu? Foto net degil ama elfeneri ile bakip sizde anlayabilirsiniz hayirlisi olsun  bu arada mama ve nijeri kestiginiz iyi oldu bravo size :)

9 gün oldu 2 yumurtanın süresi.Kafeste herşey olduğu için yeme ihtiyacı duymuyorlar sanırım :) dişi sürekli içerde yem için çıkıyor.
Ama umutlandırmıyorum kendimi ilk yumurtalar boş olur diyorlar.
Bakmadım fenerle

Şehmus BAKIR

9 gün oldu 2 yumurtanın süresi.Kafeste herşey olduğu için yeme ihtiyacı duymuyorlar sanırım :) dişi sürekli içerde yem için çıkıyor.
Bakmadım fenerle
O zaman sabirla bekleyelim insallah yavru sesleriyle neselenirsiniz.bizede mujdeli haberleri vermeyi unutmayin.hayirlisi olsun :)

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

TrgY

Bakmadım fenerle
O zaman sabirla bekleyelim insallah yavru sesleriyle neselenirsiniz.bizede mujdeli haberleri vermeyi unutmayin.hayirlisi olsun :)
Yumurtanın bir tanesinde küçük ezik var problem olur mu ? Fotoğrafa göre en üst yumurta sol taraf

Son Düzenleme: 01 Ocak 2019, 13:20:41 Gönderen: Ronay

Ronay

Genelde böyle yumurtalarda sorun oluşabiliyor yavru çıkmayabiliyor.Karışmayın yine de kırılmadığı sürece çıkma ihtimali var .
Bekleyin görelim , İnşAllah çıkar.....

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....