Kusum tekrar yumurtlamaya basladi

(Okunma sayısı 79 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavislimon

Kusum bundan yaklaşık 35 gün önce yumurtladı ve 6 yumurtası oldu en son yumurtanın üzerinden 20 gün geçti ama yumurtalar hala çıkmadı bana da yumurtalara dokunmamam gerektiği söylendi .  Ama kusum sanırım tekrar yumurtlamaya basladi fazladan bir yumurta var ne yapmam lazım yardım edin lutfen

Ronay

Öncelikle hoş geldiniz bu Aileye....

Eski yumurtalar çıkmaz artık büyük ihtimalle boşturlar tecrübesiz çiftlerde olabilir. Yeni yumurta bellidir.
Temiz olur diğerlerinden benim tavsiyem ayırt edebiliyorsanız diğerleri gelmeden ayırmanızdır eskileri.....
İnşallah yavruları nasip olur, durumu haberdar ediniz.....
Son Düzenleme: 30 Aralık 2018, 11:07:13 Gönderen: Ronay

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Mavislimon

Yumurtaları almam onu küstürmez değil mi . Bi de normal mi hemen yumurtlaması

Mavislimon

4 tanesi aldim

Şehmus BAKIR

Hosgeldiniz ailemize ronay kardesim gerekeni soylemis.normaldir tekrar yumurta yapmasi.boyle devam edecektir. bir haftasi dolmuş yumurtaya elfeneri ile kontrol ederek bosmu dolu mu sizde anlayabilirsiniz..her zaman siz ilgileniyorsaniz sorun yapmaz size aliskindir.insallah ikinci kuluckada yavru gormek nasip olur bu arada mavis ve limonun gormek isteriz  :) iyi forumlar

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Mavislimon

Evet her zaman ben ilgileniyorum alışkın bana ilk defa kus bakıyorum yaklaşık 6 aydır eşini daha 2 ay oldu alalı ama ıyi anlaştılar tabiki kızımı ve oğlumu göstermek isterim ama nasıl fotoğraf yükleyebilirim buraya

Mavislimon

Son Düzenleme: 30 Aralık 2018, 17:51:04 Gönderen: Ronay

Şehmus BAKIR

Masallah cok tatlilar. :) yumurtalarin bos çikma sebebi limonun henuz kucuk olmasidir ama yinede beraber olsunlar ilerki kuluckalarda yavru cikacaktir hayirlisi olsun

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Mavislimon

Bu sefer kinyumurtalari daha büyük ama bi sorun olmaz dimi

Şehmus BAKIR

Bu sefer kinyumurtalari daha büyük ama bi sorun olmaz dimi
Hayir bu sorun degil onemli olan embriyolardir.jumbo kuslarin bazen kucuk yumurtasi oluyor ama icinden kocaman bir kuş çıkıyor ;D isterseniz yumurta kontrolu yapabilirsiniz sitemizde bununla ilgili makale yapmisti ronay kardesim yumurta dolu mu boş mu kontrolu yapin bence :)
Son Düzenleme: 30 Aralık 2018, 17:50:21 Gönderen: Ronay

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Ronay

Yumurta büyüklüğü sorun olmaz ama kuşlarınız salmayınız çok rahatsız etmeyiniz. Elinize bu donemde almayınız stres yapmasınlar.
Şehmus abi gerekeni söylemiş zaten erkek küçük 2-3 kuluçka sonra dolu yumurtalar gelir. Çok rahatsız etmeyin yine de...
Hayırlı olsun nice yavrular görürsünüz inşallah....

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Mavislimon

Çok teşekkürlerr bende sabırsızlıkla bekliyorumm :) :) :)

Şehmus BAKIR

Çok teşekkürlerr bende sabırsızlıkla bekliyorumm :) :) :)
Rica ederiz bizimlede paylasirsaniz seviniriz.iyi forumlar :)

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....