Nemli ortam

(Okunma sayısı 46 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sefagndz

Arkadaşlar merhaba ben kocaeli körfez civarında ikamet etmekteyim ve 3cift m.kusum var ailevi nedenlerden evde bakamadıgım ıcın arka bahceme bir baraka tarzı bir yer yaptım yazın problemim olmadı ama kısın hava sıcaklıgından dolayı bodruma koydum bodrumun sıkıntısı ıse nem nemden dolayı olusabılıcek zararlar ve neler yapılmalı konusunu ogrenmek istiyorum teşekkürler

Ahmet

Forumumuza Hoşgeldiniz,
Nem oranı yumurtaların kuruması,fazla nemden embriyo ölümü, ideal aralıkta olmayan nem ortamında mikroorganizmaların oluşması, bir takım astım vb. üst solunum yolu hastalıkları gibi sorunlara yol açabilir.
İlk olarak ortam nemini ölçmeli ve bu aralığın 40-60 derece olması uygun kabul edilmektedir. Az ise sıcak su borusu veya kalorifer varsa su asabilir veya Ufak nem artırcı cihaz alınabilir.
Nem fazla ise Nem alıcı jel veya nem alıcı cihazlardan alabilirsiniz.

Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın zaman olgunlaşırsın,hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.

Sefagndz

Teşekkürler ahmet bey söylediklerinizi uygulayacağım
Son Düzenleme: 09 Ocak 2019, 00:30:51 Gönderen: Sefagndz

Şehmus BAKIR

Ahmet kardesim gereken cevabi vermis sagolsun.nem olcer alip takip edin hayirlisi olsun

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Cihan Aytan

Ahmet kardeşimiz hızır gibi yetişmiş soruya
gerçekten nemin yükseğide azıda herzaman canlılar için sıkıntı bu sorunu mutlaka çözmelisiniz

Cihan AYTAN
Rainbow,mutasyon ve kırık ırklar
Muhabbet kuşu hobi üretici
Pendik-İstanbul
https://renkmuhabbetkusu.blogspot.com/?m=1