Anne yavruları beslemiyor

(Okunma sayısı 82 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bossakin

Arkadaşlar merhaba. Yavruların biri 17 diğeri 15 günlük. Anne-Baba yavruların üzerine bastığı için 2 yavrumda çarpık bacak oldu. Sünger tedavisi uyguladım. Daha sonra kursaklarını hep boş gördüm. Anne beslemiyordu artık. 2-3 gündür ben besliyorum. Yumurta sarısı, su ve bisküvi maması hazırlayıp günde bir kez besliyorum. Doğru bir işlem yapıyor muyum? Yani yavrular yem kırasıya kadar bu şekilde devam edilebilir mi? Yardımcı olun lütfen ilk yavru deneyimim.

Yusuf Kürşat Akkuş

Hazır mamalar var benim yavru besleme deneyimim olmadı fazlada müdahale etmeseydiniz anne beslemiyorsada baba beslerdi. Geçmiş olsun inşaallah düzelirler

Ronay

İnternete elle besleme mamaları var alın  daha iyi. Olur alıp kullanırsanız. Yusuf abimin dediği gibi ayırmasayıdınız ara ara çiftin yanında besleseydiniz baba arada da olsa besler ama hayırlısı olsun,. Durumdan haberdar edin....

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

bossakin

Hazır mamalar var benim yavru besleme deneyimim olmadı fazlada müdahale etmeseydiniz anne beslemiyorsada baba beslerdi. Geçmiş olsun inşaallah düzelirler

Bekledim bir gün doyururlar mı diye doyurmadılar. Sonra ölecek diye aldım kendim besledim. Kuşlarında ilk yavruları tecrübesizler 😕 Mamaya da bakınacam teşekkür ederim.

bossakin

İnternete elle besleme mamaları var alın  daha iyi. Olur alıp kullanırsanız. Yusuf abimin dediği gibi ayırmasayıdınız ara ara çiftin yanında besleseydiniz baba arada da olsa besler ama hayırlısı olsun,. Durumdan haberdar edin....

Dediğim gibi bir gün bekledim beslemediler ölmesinler diye kendim besledim. Bu şekilde büyütemez miyim kuşları? yem kırasıya kadar.

Ronay

Büyütürsünüz artık olan olmuş geçmiş olsun iyi bir  elle besleme maması alın derim. İnternete satılıyor. Dal darı alıp koyun yem kırmaya çabuk öğrenir...
Haberleri bekliyoruz hep...

Yusuf Kürşat Akkuş

Olur olmasınada günde bir defa besleme ile olmaz en az 3 4 defa besleme yapmalısınız.

Şehmus BAKIR

Merhaba yaptiginiz elle besleme mamasina leblebi tozunuda ekleyin bu sekilde ishalde olmazlar ve daha besleyicide olur..yusufun dedigi gibi anneleri iki saatte bir besleme yaptigi icin ama az besler bu yuzden siz gunde en az 5 defa beslemeniz gerekecek hayirlisi olsun

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

bossakin

Yorumlarıniz için teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım. Gelişmeleri haber ederim.

bossakin

Büyütürsünüz artık olan olmuş geçmiş olsun iyi bir  elle besleme maması alın derim. İnternete satılıyor. Dal darı alıp koyun yem kırmaya çabuk öğrenir...

Hocam dal darıyı şimdi değil 27-30 günlükken diyorsunuz değil mi?

Şehmus BAKIR

Hocam dal darıyı şimdi değil 27-30 günlükken diyorsunuz değil mi?

Daldariyi yavrular ayaklandigi zaman verebilirsiniz yavrularin cabucak yem kirmasina yardimci olur.hayirlisi olsun

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

bossakin

Merhaba arkadaşlar elle beslemeye devam ediyorum. Yavrularım büyüdü biri 23 diğeri 21 günlük oldu  :)

Son Düzenleme: 15 Ocak 2019, 23:43:52 Gönderen: Ronay

Ronay

Hey Maşallah çok güzel olmuşlar. :)
Daha büyüyücekler tabiki de dal darı yanlarına koyun alışsınlar daha çabuk yemede düşer.Daha bir çok yararı var .

Şehmus BAKIR

Masallah yavrularin durumu iyi gorunuyor carpik bacakli iyilesmis sanirim birkac gun sonra ayagini serbest birakin ve bakin ne durumda bununla ilgili bize paylasin yorum yapalim gecmis olsun ucmalarinida gormek nasip olur insallah

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....