Yeni alınan muhabbet kuşu

(Okunma sayısı 92 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Efe

Akşam neredeyse 350 m uzakta petshoptan yavru muhabbet kuşu aldık kutuyla getirdik eve getirdiğimizde yeşil ishal gibi dışkıladı sonra ve hala hızlı nefes alır gibi konuşmaya çalışıyo ve birazcık korkuyo birde eve gelirken hava soğuktu ishal olması ve garip garip etrafa bakması beni korkuttu neden olabilir

Son Düzenleme: 09 Ocak 2019, 20:11:19 Gönderen: Ahmet

Ahmet

Hoşgeldiniz,
Sulu dışkı şuan için normal bir durum. Yer değişikliği olduğu için ufak bir stres altına girmesi normal.
Ufaktan Ufaktan elinizde yem yedirmeye çalışın. daha sonra zamanla alışacaktır.

Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın zaman olgunlaşırsın,hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.

Şehmus BAKIR

Ailemize hosgeldiniz ahmet kardesimin belirttigi gibi stresten olmustur endişe etmeyin..daldari verin ve yere yem koyun kolay ulasabilecegi yerde olsun.kafesten cikarmayin ucmasini bilmedigi icin carpmasin.kafes icinde egitiniz.ishali iki gun icinde gecmezse ve yem yemezse tekrar bizi haberdar ediniz hayirli olsun :)

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Efe

Bugün petshopa gittim ishal olması  vitamin falan sordum sizce vitamin verilebilirmi yani sağlıklı olması ve hasta olmaması için ishaline iyi gelmesi için 2 ilaç gösterdi biri bağırsak için biride vitamin hangisini almalıyım birde kuş biraz titriyo bide çok esniyo ağızını acıyo kapatıyo sanki konuşmak ister gibi
Son Düzenleme: 10 Ocak 2019, 15:10:27 Gönderen: Efe

Yusuf Kürşat Akkuş

Bence ikisini de almamalısınız sade kanarya yemi verin inşaallah düzelir

Efe

Birazaz da uyukluyo hasta olcak diye çok korkuyom

Şehmus BAKIR

Kusunuz hala ishal mi? Yem yemiyor mu?

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Efe

Annemin ısrarıyla kuşu değiştirdik eve geldiğimizde diğerki kuş gibi yine ishal havanın soğukluğundan oluyo artık ne yapabilirim veterinere gittim 1 doz ilaç yazcam dedi ve suyuna 3 damla elma sirkesi damlatsam olurmu sizin bildiğiniz bitkisel çözümler yokmu
Son Düzenleme: 10 Ocak 2019, 18:10:20 Gönderen: Efe

Şehmus BAKIR

Annemin ısrarıyla kuşu değiştirdik eve geldiğimizde diğerki kuş gibi yine ishal havanın soğukluğundan oluyo artık ne yapabilirim veterinere gittim 1 doz ilaç yazcam dedi ve suyuna 3 damla elma sirkesi damlatsam olurmu sizin bildiğiniz bitkisel çözümler yokmu
Kusunuz ve dışkı resmini gorebilirmiyiz? Stresten ishal oluyorlar ama yem yedikten sonra duzeliyorlar siz en iyisi foto ekleyin bir bakalim hayirli olsun bu arada

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Efe

<br /><br />
Yarın elma sirkesiyle ilacını alıcam hava olaylarından korkudan ve yem değişikliğinden olduğunu düşünüyorum

Şehmus BAKIR

Elma sirkesi vermeyin bagirsak duzenliyici alin avi-diar kullanin ve daldari verin gecmis olsun

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....

Efe

Veterinerle konuşurum teşekürler iyi olması için lütfen dua edin

Ahmet

Bir video gönderebilir misiniz? Bu Siteden  ''Upload a video file'' kısmına tıklayarak video yükleyip linki paylaşabilirsiniz.
Bence siz çok fazla tedirgin davranıyorsunuz. Ortam ısısı gibi nedenlerle ağız açıp kapama yapabilirler. Yavru olduğu için vitamine veya ilaç konusunda tedbirli davranmak lazım. Belli bir süre gözlemledikten sonra ilaca başlanabilir.
Son Düzenleme: 10 Ocak 2019, 22:47:10 Gönderen: Ahmet

Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın zaman olgunlaşırsın,hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.