19 Kasım 2018, 04:55:22

Haberler:Yardım almak ve deneyimlerinizi paylaşmak  için;
''KAYIT OLMALISINIZ''...
Sizi de bu ailede görmek isteriz....

SİZDEN GELEN RESİM bölümünde kuşlarınızın görünmesi için MUHABBET KUŞLARIMIZI TANITALIM kategorisine konu açmanız , foto eklemeniz gereklidir

Muhabbet Kuşunun Yuvalığı Nasıl Olması gerekir?(İçine ne koyulmalı)

(Okunma sayısı 54 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ronay

Muhabbet kuşlarımız eş tuttular,çiftleşmeler başladı,ne yapmalıyız vb sorular aklımıza gelir bu makale de bunu anlacağım
Kuşlarımız eş tuttular,öncelikle uygun boyutlarda yuvalık almalıyız.Sonra içine ne koyacağımıza karar vermeliyiz.

Muhabbet kuşum eş tuttu ne yapmalıyım ?

Kesinlikle rahatsız etmemek gerekir.Bulunduğu ortamı kesinlikle sakın değiştirmeyin.
Hemen bir yuvalık temin ediniz.Ölçüleri aşağadaki boyutta olmalıdır.

İdeal Yuvalık Ölçüleri:25 X 21 X 25 cm

Yuvalığınız düz zeminde olmamalıdır.Düz zeminliği olan yuvalıklarda yavrularda çarpık bacaklılık  vb sorunlar çıkabilir.
Ortasında folluk oyuğu olan yada dışardan aldığınız plastik follukları kullanabilirsiniz.
Ben plastik folluk alıp yuvaya yerleştirmenizi öneririm.Temizlik,hijyen açısından en sağlıklısıdır.

Muhabbet kuşu yuvalığının içine ne koyulması gerekir ?

Kum; konulmasına karşıyım.Kum hem ani harekette yumurtayı kırabilir.Hemde geç soğuyup geç ısındığından yumurtaları bozabilir.

Talaş; her talaş kullanılmaz ben hamster talaşı öneriyorum.Pet shoplardan alıp kullanabilirsiniz.
Yavruların dışkılarını kurutarak pisliklerin yavruların ayaklarına yapışmasını engeller, yuvalığın içinin temiz kalmasını sağlar.
Hijyen için önemlidir.Bazı kuşlar talaşı dışarı atabilir,kabulenmeyebilir.
Bu durumda siz eklemeye azar azar devam edin yumurta olduktan sonra ekleme sakın yapmayın
ve rahatsız etmeyin.Az talaş çok talaş olayına bakmayın.Artık stres seviyleri yüksektir.Rahatsız etmemeniz gerekir.

İZİN ALINAMADAN PAYLAŞILAMAZ....

Son Düzenleme: 23 Ekim 2018, 14:28:51 Gönderen: Ronay

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Şehmus BAKIR

Super bir paylasim olmus kardesim.hersey orjinal oldu.tesekkurler

Rızkımı veren Hüdădır,
Kula minnet eylemem.....