Neler yeni

Muhabbetkuslari.org Ailesine Hoş Geldiniz 👋

🇹🇷 Muhabbetkuslari.org Türkiye’nin en eski muhabbet kuşu ve kafes kuşları bilgi forumudur… Sizde kayıt ol butonuna 👆tıklayarak. Üye olup, forumda soru sorup anında cevap alabilir ve paylaşımlar yapabilirsiniz. Hadi sende aileye katıl.🔥

Yorumla! Kuşlar Için Mama Tarifleri Ve Mamaya Ilave Edilebilecek Besinler

Sende yorum yap!

İpek..s

Moderator
Herkese merhaba 🙂
Kuşlarımizin bakımı ve beslenmesi biz hobicilerin öncekilerinde ilk sırada yer alır
Mama tariflerin içerisine Genelde kuşların seveceği besinler koyarız ana malzemesi
Yumurta ve havuçtur Yavru iken sahiplendigimiz kuslarimiza fazla seçenek sunmamız daha kolaydır
Mamaya ilave ettiğim besinleri ekleyeceğim sizlerde listemde olmayan kuşlarınizin severek tükettikleri besinleri ekleyiniz
💫Kabak
💫 Maydanoz sapı
💫 Tarçın
💫 Yeşil biber
💫Dereotu
💫 Marul
💫Ceviz
💫 Havuç
💫 Yumurta
💫Kişniş
💫 Çiğ susam
💫Kara lahana
💫Tere
💫 İrmik
💫 Pancar
Ben kuşlarıma aynı anda olmasada bu besinleri ekliyorum.
Genelde bira mayası veya probyotik ekliyorum.
Mama tariflerinizi ve eklediğiniz besinleri ekleyiniz bu sayede bütün mama tarifleri bir başlık altında toplanmış olur 😍

Ekli dosyalar

• IMG_20240319_131943.jpg
    IMG_20240319_131943.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2024-04-19-01-17-56-765_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-04-19-01-17-56-765_com.miui.gallery.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 7

htchaticeonem9

Aktif Üye
Benim şuana kadar mama yemeyen kuşum hiç olmadı çift olarak aldığım kuşlarımdan dişi yemiyordu ama en sonunda oda severek tüketmeye başladı
Toplu hâlde dışarıda iken verdiniz mi hiç
Biri mutlaka sevecekrir
Bizimkiler biraz değişik 🙂 Sebze pek sevmiyorlar.
Hele bir tanesi var en sevdiği hobisi parmağımdaki eti koparıp yemek. Her gün parmağımı kanatıyorlar 😄 Nasıl engelleyebilirim bilmiyorum ama bazen gerçekten can yakıcı oluyor.
Elinize sağlık hocam insanın bile yiyesi geliyor 😂 bende haftada 1 vermeye çalışıyorum.
Yenebilir aslında hepsi sebze-meyve karışımı zaten :)

Süleyman E.

Moderator
Güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık hocam 🙂

Bende haşlanmış yumurta, kuru mama, havuç, brokoli genelde bu tarz bir mama veriyorum mamanın içinde muhakkak Probiotik ve multi vitamin oluyor.

Screenshot_20240420_102328_Gallery.jpg